Що робити, коли пропав інтерес до всього?

Відчуття втрати інтересу може утруднити виконання повсякденних справ. Це може зробити людину млявою і невмотивованою, щоб взагалі що-не будь робити. Можуть бути речі, які раніше цікавили, але тепер людина не може знайти мотивацію або натхнення для їх виконання.

Це почуття, відоме як ангедонія, може привести до того, що люди втрачають інтерес до занять, які їм раніше подобалися. Це також змушує людей не отримувати задоволення від занять тим, що вони раніше любили робити.

Апатія

Чому відбувається втрата інтересу

Втрата інтересу – один з основних симптомів депресії. Крім депресії, вона також може бути викликана такими патологіями:

  1. Тривога.
  2. Біполярний розлад.
  3. Шизофренія.
  4. Використання психоактивних речовин.
  5. Стрес.

Але втрата інтересу не обов’язково пов’язана з психічним розладом. Це також може бути викликано такими речами, як перевтома, проблеми в стосунках, нудна діяльність або просто відчуття, що ви застрягли в колії.

Це може створити цикл, з якого важко вирватися. Через зниження інтересу ви можете перестати проводити час з іншими і займатися тим, що зазвичай допомагає менше нервувати. Ця підвищена ізоляція, зниження активності і соціальної підтримки можуть потім зіграти певну роль в підвищенні занепокоєння і депресії.

Що робити?

На щастя, є кілька кроків, які можна зробити, щоб відчути себе краще, коли втрачається інтерес до всього. Ось деякі речі, які можуть допомогти.

Зосередьтеся на тому, щоб залишатися активним

Втрата інтересу може утруднити виконання вправ, але зосередьтеся на фізичної активності щодня. Було доведено, що вправи позитивно впливають на психічне здоров’я, включаючи поліпшення настрою і зменшення симптомів депресії. Навіть щоденна швидка прогулянка може допомогти.

Достатній відпочинок і сон

Нестача сну може негативно позначитися на психічному здоров’ї. Одне дослідження показало, що безсоння в два рази збільшує ризик розвитку депресії. Якщо ви боретеся з втратою інтересу до всього, переконайтеся, що ви добре спите і приділяєте собі достатньо часу щоночі, щоб якісно відпочити.

Робіть маленькі кроки

Якщо є хобі, яке ви зазвичай любите, але до якого втратили інтерес, спробуйте дізнатися про нього щось нове. Або розбийте більший проект на більш дрібні етапи і кожен день виділяйте небагато часу, щоб зайнятися чимось одним.

Будуйте плани

Може бути корисно скласти план щодо того, чим ви хочете займатися в майбутньому. Дослідження показали, що планування майбутнього, відоме як проактивне копіювання, може допомогти підвищити стійкість до стресу. Пошук речей, що викликають хвилювання, допомагає впоратися з відсутністю інтересу, яке людина відчуває в даний момент.

Знайдіть підтримку

Коли ви відчуваєте себе незацікавленим, корисно звернутися за підтримкою до друзів і сім’ї. Дайте їм зрозуміти, що ви боретеся з цим відсутністю інтересу.

Іноді просто спілкування з людьми може підняти настрій. Ентузіазм інших людей також може бути заразливим, тому ви можете виявити, що їх інтерес до різних занять починає поширюватися і на вас.

ангедонія

Як отримати допомогу

Якщо відчуття відсутності інтересу до всього заважає впоратися з ситуацією, важливо звернутися за допомогою. Поговоріть зі своїм лікарем про те, що ви відчуваєте, особливо якщо ці почуття супроводжуються іншими симптомами, такими як поганий настрій, дратівливість або почуття нікчемності.

Лікування

Існує ряд різних підходів до лікування, таких як психотерапія, які можна використовувати для вирішення проблеми втрати інтересу, включаючи когнітивно-поведінкову терапію, що допомагає змінити думки і поведінку. Також можуть бути прописані антидепресанти або інші ліки, які допоможуть підняти настрій, хоча може знадобитися деякий час, щоб вони почали діяти.

Підбиття підсумків

Кожна людина час від часу відчуває деяку ступінь незацікавленості. Іноді це може бути через те, що він просто не відчуває натхнення. В інших випадках це може означати, що було втрачено інтерес до старих захоплень і потрібно досліджувати нові захоплення.

Але іноді це почуття може бути ознакою психічного розладу, наприклад депресії. Якщо втрата інтересу заважає нормальній життєдіяльності, важливо поговорити з фахівцем в області психічного здоров’я про свої відчуття. Депресія може з часом посилитися, тому, чим раніше ви отримаєте допомогу, тим швидше ви почнете відчувати себе краще і зможете відновити свою пристрасть до того, що приносить радість.